Pašarų bunkeriai

susisiekite

Jeigu turite paukštyną, o gal kaip tik planuojate jį kurti ir svarstote, ar pašarų bunkeriai reikalingi jūsų ūkiui, tuomet pagalvokite praktiškai, kad sprendimas būtų Jūsų, o ne kažkieno. Per parą vienas naminis paukštis vidutiniškai sulesa apie 150 g. lesalo. Turint 1000 paukščių, per dieną reikia pakrauti 150 kg. Jeigu tai būtų kartais, galima teigti, jog tikrai nieko tokio stipriam vyrui per dieną toks kiekis. Visgi, visi suprantame, kad tai daryti reikia ir reikės kasdien, o jeigu paukštynas plėsis ir paukščių kiekis didės, tuomet didės ir pašarų sąnaudos.

Galima iškart daryti išvadą: jeigu jūsų paukštynas nedidelis ir kasdieniai svoriai nekelia ar nekels sunkumų, tada pašarų bunkeriai – ne jums. Tačiau, jeigu yra priešingai, rekomenduojame skaityti toliau arba iškart galite susisiekti su mumis ir viską papasakosime bei aptarsime gyvai.

Kokią naudą pašarų bunkeriai duoda ūkiui?

Kokių rūšių gali būti pašarų bunkeriai? Ką verta žinoti renkantis?

Pašarų bunkeriai gali būti metaliniai arba plastikiniai (stiklo pluošto). Renkantis metalinius bunkerius, reikėtų atkreipti dėmesį į metalo storį ir cinkavimą, kokiu kiekiu yra padengtas metalas. Renkantis plastikinius – čia taip pat svarbus storis (tik jau paties stiklo pluošto) ir metalinių kojų padengimo sluoksnį.

Metaliniai pašarų bunkeriai

Metalinių pašarų bunkerių pliusai
 • Nesudėtingas transportavimas ir surinkimas;
 • Mažesnė kaina nei plastikinio;
 • Atsparesni mechaniniams pažeidimams;
Metalinių pašarų bunkerių minusai
 • Su laiku jie koroduoja, kaip ir visos metalinės konstrukcijos (rūdija po ~10 m., o pažeistos vietos greičiau);
 • Viduje pašaras gali prikibti prie sienų, kadangi gaminami iš banguotos skardos. Tačiau, kad to išvengti, naudojami specialūs vibratoriai, montuojami ant bunkerių;
 • Aplinkos temperatūra lengvai perduodama pašarui;

Plastikiniai pašarų bunkeriai

Plastikinių pašarų bunkerių pliusai
 • Paprastas montavimas. Dažniausiai susideda iš dviejų dalių;
 • Atspindi saulės spindulius, todėl nekaista kaip metaliniai;
 • Amžinas, jei tik mechaniškai nepažeistas (pavyzdžiui pramušta skylė traktoriumi);
 • Pašaras neprikimba prie lygių vidinių sienų. Žinoma, kartais tai gali pasitaikyti, jeigu bunkeryje laikoma smulkesnė frakcija ar miltai;
 • Pašaro papildymui bunkeryje ir alsuokliui panaudota ertmė, esanti atraminėse kojose;
 • Kopėčios yra įrengtos ant tos pačios atraminės kojos, nereikia papildomų konstrukcijų;
Plastikinių pašarų bunkerių minusai
 • Brangus transportavimas (jeigu montuojami tik 2 vienetai);
 • Didesnė įsigijimo kaina nei metalinio, ypač didesnių talpų;

Kokių talpų bunkerius rinktis ir kiek jų reikės?

Pasakysime atvirai, jeigu matematika ne itin mylima, nesijaudinkite, galite kreiptis į mūsų komandą ir paskaičiuosime optimalų poreikį mes, nevargindami Jūsų formulėmis. Tačiau, jeigu patinka ir norite suprasti, štai pavyzdys:
Pavyzdys

Įsivaizduokite, jog turite 10.000 broilerių, kur kiekvienas jų per dieną sulesa 170 g. lesalo. Per savaitę (7 dienas) tai jau būtų ~11.900 kg. Reiškia, bus reikalingas bunkeris, talpinantis 12.5 tonos, atsižvelgiant, kad bus likęs dar rezervinis likutis.

Jeigu paukščiams papildomai pridedami grūdai, tuomet reikalingas antras bunkeris būtent grūdams. Jis gali būti panašios talpos ar mažesnis, nes paprastai grūdų pridedama apie 50%.

7 dienos yra parinkta dėl to, jog pašaras savyje turi riebalų ir vasaros metu genda. Tačiau kombinuotieji pašarai vežami 22-25 tonas talpinančia transporto priemone, tad skaičiuojama, jog vienu metu vežtų pilną mašiną, kadangi transportavimas vis viena kainuos tiek pat.

IŠVADA. Pagal šią sąlygą būtų statomi 2 pašarų bunkeriai po 12.5 tonos.

Supratote, kad bunkeriai gali palengvinti paukštininkystę ir duoti naudos? Vis dar nežinote nuo ko pradėti ir kaip rinktis? Kreipkitės į mūsų komandą dabar ir mes padėsime Jums pasirinkti optimalų variantą pagal paukščių kiekį, gamintoją ir galimą skirti biudžetą. Taip pat padėsime Jums suorganizuoti įrangos transportavimą bei tarpininkausime komunikuojant su gamintoju!

Susisiekite!

7 + 11 =

Ofisas

Kalvarijų g. 272A
08339, Vilnius

Darbo valandos

Pr-P: 8:00 – 17:00
Š-S: Nedirbame