Vėdinimo sistemos

susisiekite

Pastato vėdinimas yra vienas svarbiausių faktorių sėkmingam paukščių auginimui. Vėdinimo sistemos užtikrina šviežio oro patekimą į paukštidę ir panaudoto pašalinimą iš jos. Tad drąsiai galima sakyti, jog oro kokybė pastate, paukščių augimas ir kritimas priklauso nuo teisingai parinktos, suderintos ir puikiai veikiančios ventiliacijos. Vėdinimo sistemos parenkamos individualiai, priklausomai nuo pastato dydžio, konfigūracijos, norimo paukščių tankio ir kitų kriterijų. Ventiliacija turi optimaliai užtikrinti minimalų (0.75 m3) ir maksimalų (3.45 m3) šviežio oro kiekį vienam kilogramui gyvo svorio.

Vėdinimo sistemos gali būti: išilginės (tradicinės), kombinuotos arba tunelinės. Visos jos susideda iš dviejų dalių:

Oro padavimo sistemos

Oro padavimui yra naudojamos šoninės oro sklendės, stoginiai oro padavimo kaminai, žaliuzės arba prasidarantys skydai.

Oro ištraukimo sistemos

Oro ištraukimui naudojami įvairių dydžių ir našumo stoginiai bei galiniai ventiliatoriai. Jie montuojami į kaminus, remas, karkasus.

Išilginės (tradicinės) vėdinimo sistemos

Tradicinės ventiliacijos sistemos yra tokios, kurių oro padavimas vyksta per šoninius langus (oro sklendes), o ištraukimas – ventiliatoriais, sumontuotais galinėje pastato sienoje.

Kombinuotos vėdinimo sistemos

Kombinuotos ventiliacijos oro padavimas vyksta per šoninius langus, kaip ir tradicinės sistemos, skiriasi tik oro ištraukimas. Jis vyksta per stoginius ventiliatorius, kurie sumontuojami kaminuose, ir ventiliatorius galinėje pastato sienoje.

Tokia kombinuota vėdinimo sistema rekomenduojama, kai paukštidė ilgesnė nei 120 m. ir platesnė nei 24 m.

Tunelinės vėdinimo sistemos

Tunelinis vėdinimas gali būti naudojamas su abiem – kombinuota ir tradicine – vėdinimo sistemomis. Kai oras patenka į paukštidę per pastato priekyje sumontuotas žaliuzes, o ištraukiamas galinėje sienoje sumontuotais ventiliatoriais, susidaro oro tunelis. Jis sukelia vėją, kurio greitis siekia nuo 1.5 m/s iki 2.5 m/s ir taip atsiranda vėsinimo efektas. Tai ypač aktualu karštomis vasaros dienomis, nes taip ne tik šviežias oras patenka į pastatą, bet ir sukelia vėsinimo efektą.

Susisiekite!

4 + 4 =

Ofisas

Kalvarijų g. 272A
08339, Vilnius

Darbo valandos

Pr-P: 8:00 – 17:00
Š-S: Nedirbame