Vėsinimo sistemos

susisiekite

Moderniose, šiuolaikiškose paukštidėse yra priimta natūrali praktika kontroliuoti klimatą ne tik šildant, šaltuoju metų laiku, bet ir vėsinant, kai karšta. Vėsinimo sistemos būtent tai ir leidžia daryti – sumažinti temperatūrą pastato viduje.

Lietuvos paukštynuose ilgą laiką vėsinimo sistemos nebuvo populiarios ir tai nė kiek nestebina! Juk anksčiau tokių karštų vasarų ir taip ilgai besitęsiančių nebūdavo. Tačiau jau kurį laiką pastebimas oro temperatūrų kilimas kasmet ir 35˚C temperatūra liepos ar rugpjūčio mėnesį nėra neįprastas reiškinys

Vėsinimo sistemos veikia efektyviai, jeigu temperatūra viršija 30˚C, o drėgmė neviršija 80%. Žinant, jog idealios sąlygos naminiams paukščiams yra tuomet, kai paukštidėje yra siekiama išlaikyti 20˚C temperatūrą, integruota vėsinimo sistema leidžia sumažinti iš aplinkos patenkančio oro temperatūrą 6-12 laipsnių. Palyginimui, tunelinė ventiliacija sukuria tik 3-6 laipsnių temperatūros kritimą pastate.

Vėsinimo sistemos gali būti kelių tipų: aukšto slėgio purkštukai, vėsinimo plokštės ir mobilūs prietaisai „Spin Disc“.

aukšto slėgio purkštukai

Aukšto slėgio purkštukai

Ši vėsinimo sistema – tai aukšto slėgio vandens siurblys ir prie jo pritaikytas vamzdynas su purkštukais, kurie yra įrengiami virš oro pritekėjimo sklendžių. Aukšto slėgio siurblys paverčia vandenį į rūką, kuris susimaišo su oru, įraukiamu per sklendes, nenusėsdamas ant paviršių.

Tokia vėsinimo sistema ne tik sumažina temperatūrą paukštidėje, bet ir pagerina mikroklimatą, sumažina dulkių ir kvapų kiekį, padidina oro drėgmę.

Vėsinimo plokštės

Šioje sistemoje panaudojamas vandens garinimo efektas. Aplinkos oras patenka į pastatą per vėsinimo plokštes. Jose cirkuliuojantis vanduo atvėsina įeinantį orą. Plokštės veikia kartu su tuneline vėdinimo sistema, montuojant jas prie ventiliacijos žaliuzių pastato išorėje, arba įrengiant vėsinimo blokus.

vėsinimo plokščių schema
spin disc

„Spin Disc“

Šis mobilus prietaisas, greitai besisukančio disko pagalba surenka vandenį iš centrinės prietaiso zonos ir išstumia vandenį į orą. Susidaro lyg smulkaus rūko kūgis, kuris iškart išgaruoja ir taip vėsina pastate esantį karštą orą.

„Spin Disc“ patogus dar ir tuo, jog jis kabinamas nuo lubų, taip neužimdamas papildomai vietos ant žemės.

Vėsinimo sistemos sujungiamos ir veikia kartu su centrinės klimato kontrolės kompiuteriu. Jos valdomos atsižvelgiant į aplinkos parametrus: oro temperatūrą pastato viduje bei išorėje ir oro drėgmę paukštidės viduje.

Esate pasiruošę paukštyno gyventojams suteikti visišką komfortą karštuoju metų laikų ir nežinote ką rinktis? Mūsų komanda pasiruošusi padėti rasti sprendimą, geriausiai tinkantį jūsų atveju!

Susisiekite!

Ofisas

Kalvarijų g. 272A
08339, Vilnius

Darbo valandos

Pr-P: 8:00 – 17:00
Š-S: Nedirbame

+37061297521
info@agrokonsulta.lt