Paukštidžių apšvietimas

susisiekite

Taisyklingo apšvietimo ir pačių šviestuvų parinkimas bei išdėstymas gerina paukščių gyvenimo sąlygas ir ūkio našumas dėl to tik sėkmingesnis. Geras paukštidžių apšvietimas skatina gerą broilerių augimą. Taip pat tai viena iš sudedamųjų svarbių dalių suvaldant kanibalizmą tarp jų.

Ar žinojote, kad?

Netaisyklingas paukštidžių apšvietimas ne tik mažina broilerių augimą, bet ir vištos dedeklės kiaušinius ima dėti visur, tik ne ten, kur reikia! Norint surinkti kiaušinius, tokiu atveju tenka juos rinkti iš tamsesnių vietų, kur krenta šešėlis, labiau prie sienų… Tokie kiaušiniai būna purvini, juos tenka plauti, norint patiekti į pardavimo rinką. O nuplautų kiaušinių trumpėja laikymo sąlygos, jie genda greičiau, kas reiškia, jog galimi ir nuostoliai.

Žinoma, mes kalbame ne tik apie lempų parinkimą, bet ir tinkamą jų išdėstymą. Broileriams labai svarbu, kad būtų apšviestos lesyklos ir jie matytų pašarą. Dedeklės, kurios auginamos laisvai, ne narvuose, gali ženkliai sumažinti dedamų kiaušinių kiekį ant žemės.

Apšvietimo intensyvumas

Apskritai žiūrint, visiems paukščiams pagal rūšį ir net amžių yra reikalingas skirtingų programų paukštidžių apšvietimas. Net paroje dienos ir tamsos periodais yra reikalingas skirtingas šviesos intensyvumas. Taip skatinamas arba mažinamas broilerių augimas, reguliuojamas dedeklių kiaušinių dėjimo laikas.

Pavyzdžiui broileriams, viso jų auginimo metu, per parą šviesa užgesinama tik vienai valandai. Be abejo, jis koreguojamas pagal auginimo spartą: norint sulėtinti – ilgesni tamsos periodai, norint pagreitinti – šviesa visai neišjunginėjama. O štai dedeklėms jau visai kitaip. Joms yra ir saulėtekis, ir saulėlydis kaip ir gamtoje, tik reguliuojamas, kad išlaikyti stabilumą, t.y. 3 val. nakties – rytas, 16 val. – vakaras.

Broilerių apšvietimo intensyvumas liuksais:

Amžius dienomis lx (liuksai)
0-10 25-30
11-13 25-30
14-16 25-30
17-30 5-10
30 ir daugiau 5-10

Kokį apšvietimą rinktis?

Jeigu kyla klausimas, koks paukštidžių apšvietimas geriausias, mes negalime nuspręsti už Jus, tačiau galime padėti priimti sprendimą kartu. Dažniausiai naudojamas ir iš tiesų ekonomiškas variantas yra LED apšvietimas. Taip pat gali būti ir liuminescencinės lempos, visgi, ekonomiškumu jos ne itin pasižymi.

Susisiekite!

12 + 8 =

Ofisas

Kalvarijų g. 272A
08339, Vilnius

Darbo valandos

Pr-P: 8:00 – 17:00
Š-S: Nedirbame